Jeśli spytasz jakiegokolwiek trenera personalnego / dietetyka o to, w jaki sposób schudnąć, odpowiedź będzie w większości przypadków identyczna: „musisz ograniczyć dzienną podaż kalorii”. Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrobić – w końcu nagłe ograniczenie jedzenia wcale nie jest proste. Idealną alternatywą jest po prostu zwiększyć ilość SPALANYCH kalorii – na przykład za pomocą pływania, które uchodzi za sport, który idealnie wpływa na sylwetkę. Zapraszamy do lektury.

Pływanie na basenie a spalanie tłuszczu

Jeśli chcesz stracić tkankę tłuszczową, czyli zrzucić tak zwane zbędne kilogramy, powinieneś zacząć od powolnego pływania. Uważa się, że powolny, aczkolwiek długotrwały trening dużo lepiej spala tłuszcz w organizmie, niż intensywne ćwiczenia przez znacznie krótszy odcinek czasu.
W zależności od wybranego stylu pływackiego oraz intensywności treningu, przeciętny pływak w ciągu godziny spala od 300 do nawet 1000 kcal. Ciężko osiągnąć podobny wynik podczas innych aktywności fizycznych – jeśli chodzi o odchudzanie, znacznie bardziej wskazana jest wizyta na basenie, niż dajmy na to: siłowni.

Przewaga basenu nad innymi sportami

Jeśli nie boisz się głębokich wód, pływanie na basenie prawdopodobnie będzie dla Ciebie bardzo przyjemnym sportem. Wyobraź sobie, że zaczynasz jeździć na rowerze: podczas upalnych dni będziesz miał ochotę zdjąć z siebie skórę, a podczas chłodniejszych zimowych wieczorów najchętniej w ogóle nie opuszczałbyś ciepłego mieszkania.
Na basenie sprawa ta wygląda zupełnie inaczej. Temperatura wody jest stała, niezależnie od pogody panującej na zewnątrz. Podczas pływania też się nie spocisz, a nie ukrywajmy – uczucie mokrych plam na ubraniu nie należy do najprzyjemniejszych.
Dodajmy do tego całe mnóstwo właściwości prozdrowotnych, a będziemy mogli bez najmniejszego problemu stwierdzić, że pływanie na basenie jest najprzyjemniejszym i najbardziej efektywnym sportem odchudzającym, na jaki możesz się zdecydować.

Pływaj prawidłowo. Chudnij prawidłowo

Pływanie nie wydaje się być trudnym sportem – zwłaszcza dla osób, które od najmłodszego były oswajane z wodą. Bardzo łatwo jest jednak poruszać się w wodzie w nieoptymalny sposób, co w najlepszym wypadku utrudni zrzucenie kilogramów, a w najgorszym: może doprowadzić do poważniejszych urazów.
Jeśli nie jesteś doświadczonym pływakiem, zalecamy Ci skorzystanie z nauki pływania dla dorosłych w renomowanym ośrodku. Będąc cały czas pod okiem trenera, będziesz mógł być pewien, że nie utrwalisz popełnianych przez siebie błędów i skorygujesz błędną postawę.

Odchudzanie na basenie – podsumowanie

Podsumowując: nie musisz być zawodowcem, żeby zacząć chudnąć na basenie. Wystarczy, że kupisz wygodne kąpielówki i karnet na basen, i już możesz wskakiwać do wody.
Jak już wcześniej jednak wspomnieliśmy – nie pchaj się na przysłowiową „głęboką wodę”, jeśli nie masz dużego doświadczenia w pływaniu. Skorzystaj z usług dobrego trenera już teraz, a przyszły Ty podziękuje Ci w przyszłości.