Braki w uzębieniu mogą być nie tylko krępujące, ale i wpłynąć negatywnie na zdrowie jamy ustnej. Sposobem na odzyskanie pewności siebie oraz jasnego, pełnego uśmiechu, mogą być implanty stomatologiczne, czyli małe śruby, które na ogół są tytanowe i mogą pełnić rolę korzenia zęba. Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Zapobiegnięcie zmianom rysów twarzy

Brak w uzębieniu może doprowadzić do tego, że pozostałe zęby się przesuną. Jednakże to nie wszystko, bowiem w miejscu, w którym nie ma zęba, po czasie zacznie dochodzić do powolnego zaniku kości. Proces ten może wpłynąć na zmianę kształtu szczęki, a co za tym idzie – również rysy twarzy ulegną niejakiemu zniekształceniu.

Rozwiązanie długotrwałe

Warto wiedzieć, że implanty stomatologiczne są niezwykle trwałe. Okazuje się, że mogą pozostać w nienaruszonym stanie aż do piętnastu lat. Natomiast w przy zalecanej pielęgnacji implantu oraz dbałości o ogólny stan jamy ustnej, może on przetrwać znacznie dłużej. W związku z tym taka metoda uzupełniania braków uzębienia jest jedną z najbardziej opłacalnych, bowiem np. protezy wymagają częstych korekt i są nieco podatne na uszkodzenia.

Wspomaganie utrzymywania higieny jamy ustnej

Jako że większość metod mających na celu uzupełnić braki w uzębieniu, wiąże się ze skomplikowaną pielęgnacją zastosowanych protez, pojawia się trudność w utrzymywaniu higieny jamy ustnej. Z kolei w przypadku zdecydowania się na założenie implantów stomatologicznych, nie trzeba się martwić stosowaniem skomplikowanej rutyny – wystarczy zwykłe mycie zębów. Jako że brakujące zęby zostaną uzupełnione i zastąpione implantem, ryzyko przesunięcia się pozostałych zębów czy uszkodzeń dziąseł wynikających z nadmiernego obciążenia reszty uzębienia staje się zdecydowanie mniejsze.

Komfortowe spożywanie posiłków

Przez braki w uzębieniu spożywanie posiłków może wiązać się z dużym dyskomfortem. Gryzienie staje się znacząco utrudnione, zaś osoba, która straciła ząb może odczuwać ból dziąseł związany ze zwiększonym uciskiem. Z kolei posiadanie protezy może nie tylko zakłócić prawidłową wymowę, ale również drażnić uczuciem sztuczności. Natomiast implanty zębowe doskonale odwzorowują funkcjonalność utraconego zęba a przy tym nie obniżają walorów smakowych, jak to często bywa w przypadku protez.

Zdrowy uśmiech bez potrzeby szlifowania

Przykładowo, założenie mostu protetycznego jest niezmiernie wymagające i zmusza do szlifowania zębów sąsiadujących z ubytkiem. Natomiast implant stomatologiczny nie jest w żadnym stopniu zależny od pozostałych zębów, a co za tym idzie – nie ma potrzeby ich szlifowania i zbędnego ingerowania w zdrowe zęby.

Poprawa pewności siebie

Pełny, zdrowy uśmiech może znacząco wpłynąć na pewność siebie. Implanty w doskonały sposób odwzorowują wygląd naturalnych zębów, przywracając pełny i piękny uśmiech.

Posiadanie implantów w miejsca ubytków w uzębieniu wiąże się z wieloma korzyściami. To szansa na zachowanie promiennego uśmiechu oraz zdrowia jamy ustnej.