Zaplanowanie udanych ferii zimowych jest trudniejsze niż organizacja wyjazdu w czasie wakacji, gdy pogoda otwiera tak wiele możliwości. Ale z zimowych wyjazdów w góry również można przywieźć wiele cennych wspomnień i godnych pozazdroszczenia doświadczeń.

Zabawy i sport w śniegu dla każdego

Nie ma wątpliwości co do tego, że Zakopane jest zimową stolicą Polski. Całe rodziny zjeżdżają właśnie do tej miejscowości, bo często to jedyna okazja w roku, by odświeżyć zdolności narciarskie. Na gościnnych zakopiańskich stokach pierwsze kroki na nartach mogą stawiać już czterolatkowie. Ale narty to nie jedyna z opcji. Zawsze pozostaje też snowboard, jazda na łyżwach lub biegania na nartach dla osób, które preferują spokojniejsze rozrywki. Nie ma granicy wieku, określającej kiedy jest za późno na to, by zacząć się uczyć sportów zimowych. A każdy chociaż raz w życiu powinien zażyć dawki adrenaliny na górskim stoku.

Moc emocjonujących atrakcji 

Ekscytujące sporty to nie jedyna opcja do spędzania czasu w Zakopanem. Zawsze można postawić na mniej wyczerpujący wysiłek – spacer po górach. Oczywiście – siły gór i pogody nie można lekceważyć, dlatego każde, a szczególnie zimowe, wyjście powinno być przemyślane i odpowiedzialne oraz odbywać się w odpowiednich warunkach pogodowych. Jest jednak wiele tras, które można określić jako łatwe nawet zimą. Wystarczą raki lub nakładki antypoślizgowe, by móc rozkoszować się zapierającym dech w piersiach widokiem ośnieżonych szczytów. Zupełnie innego rodzaju, jeszcze bezpieczniejszą atrakcją będzie kulig z ogniskiem. Zawsze też pozostaje możliwość odwiedzenia lokalnych basenów termalnych.

Wieczory przy suto zastawionym stole

Przebywając w Zakopanem, powinno się zdecydowanie unikać przebywania w górach po zmroku. Wieczorne długie godziny trzeba zagospodarować sobie inaczej. Może dobrym pomysłem będzie wtopienie się w lokalną kulturę? W takim wypadku swoje kroki należy skierować w stronę autentycznych restauracji. Pyszne, tradycyjne jedzenie w odpowiednim wystroju i otoczce błyskawicznie przenosi do innego świata, pozwalając zapoznać się z wesołymi, góralskimi zwyczajami. Taka możliwość stoi otworem przed klientami restauracji w Zakopanem Góralski Browar, gdzie od śniadania do kolacji można spożywać pyszne góralskie potrawy, ale nie tylko! Nie jest też trudno natknąć się na żywiołowy koncert.

Zgub się w klimatycznych uliczkach

Zakopane ma w sobie wiele uroku. Dlatego polecane są spacery po zaułkach miejscowości, która niegdyś przyciągała do siebie całe rzesze artystycznych elit, co czuć na prawie każdym kroku w tej miejscowości. Warto przynajmniej przejść się chodnikami, które niegdyś prowadziły najwybitniejszych literatów, a osoby bardziej zainteresowane tematem mogą dodatkowo udać się do muzeum, by uporządkować wiedzę. Park Iluzji czy Centrum Edukacji to kolejne propozycje, które z kolei bardzo przypadną do gustu najmłodszym.

Wielki potencjał Zakopanego leży w tym, że przemawia do różnorodnego grona. Właśnie dlatego warto zaplanować ferie właśnie w tym miejscu!