Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności to urządzenia, które przydają się w każdym zakładzie produkcyjnym i firmie usługowej wykazującej zróżnicowane zapotrzebowanie na medium – sprężone powietrze. Zastosowanie nowoczesnych, wydajnych i bezawaryjnych kompresorów śrubowych o zmiennej wydajności z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim, to rozwiązanie ekonomiczne, sprawdzone i wiążące się z oszczędnością dużej ilości energii elektrycznej, potrzebnej do zasilania tego typu urządzeń.

Dlaczego warto stosować kompresory o zmiennej wydajności?

Przedsiębiorstwa, które wykorzystują medium w postaci sprężonego powietrza do świadczenia usług bądź też procesów produkcji, nierzadko wykazują zmienne zapotrzebowanie ilości sprężonego powietrza. Posiadany park maszynowy musi być dostosowany do potrzeb i możliwości danego zakładu czy firmy usługowej. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby wyposażyć sprężarkownię w najwyższej klasy urządzenia, zarówno pod względem oszczędności energii, jak i kosztów dodatkowych. Dobrze dobrana sprężarka śrubowa o zmiennej wydajności idealnie spełni swoje zadanie, a także znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje zmienne zapotrzebowanie na sprężone powietrze, które kształtuje się z uwagi na ilość obsługiwanych klientów czy bieżące wytwarzanie określonych artykułów czy towarów.

Przedsiębiorstwa, którym zależy na posiadaniu sprzętu o wysokim potencjale oszczędności energii w porównaniu ze standardowymi sprężarkami o zmiennej wydajności, powinny zainwestować w kompresory przemysłowe Flexi. To urządzenia o znacznie wydajniejszych  silnikach, gwarantujących długie bezawaryjne użytkowanie oraz pokrycie zapotrzebowania na sprężone powietrze.

Jakie atuty posiadają kompresory przemysłowe Flexi?

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności Flexi są nie tylko oszczędne i wydajne, lecz także wyróżniają się odpowiednio dobranymi podzespołami i konstrukcją. Zastosowano w nich napęd bezpośredni 1:1, co przedłuża czas eksploatacji urządzenia oraz zwiększa jego sprawność. Sterowanie mikroprocesorowe z przemiennikiem częstotliwości pozwala płynnie regulować wydajność pracy urządzenia. Umożliwia to wykorzystanie sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem, a  tym samym ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Zmienna częstotliwość i inteligentny sterownik gwarantują optymalizację pracy urządzenia i idealne dostosowanie jego działania do wymogów danego przedsiębiorstwa.

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności Flexi to urządzenia, które gwarantują do 35% oszczędności energii przy zastosowaniu regulacji częstotliwości. Pozwala na to zoptymalizowana konstrukcja z napędem bezpośrednim i wyeliminowanie biegu jałowego. Kompresory przemysłowe o zmiennej wydajności Flexi zapewniają łatwy dostęp dla obsługi wykonującej okresowe przeglądy, konserwacje i ewentualne naprawy. Gwarantuje to krótszy czas serwisu i jego niższe koszty.

Dlaczego sprężarki Flexi są polecane nowoczesnym firmom i przedsiębiorstwom?

Dobrej jakości kompresory przemysłowe o zmiennej wydajności Flexi wyróżnia niska prędkość obrotowa bloków śrubowych, a także niewielkie koszty konserwacji. Jest to sprzęt dedykowany podmiotom, którym zależy na maksymalnym ograniczeniu wydatków związanych z eksploatacją, naprawami i konserwacją kompresorów o zmiennej wydajności. Zastosowanie sprężarek Flexi jest polecane tym firm usługowym i zakładom przemysłowym, które przy doborze urządzeń wchodzących w skład parku maszynowego skupiają się szczególnie na aspekcie oszczędności energii, bezawaryjności i możliwości dopasowania wydajności tego sprzętu do indywidualnych potrzeb firmy. Sprężarki o zmiennej wydajności Flexi to kompresory śrubowe, które powinny znaleźć się wszędzie tam, gdzie medium, czyli sprężone powietrze, jest wykorzystywane do wybranych usług czy cyklów produkcyjnych.

Kompresory przemysłowe śrubowe o zmiennej wydajności Flexi są urządzeniami, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pojawia się zróżnicowane zapotrzebowanie na sprężone powietrze. To urządzenia, które wyróżniają się solidną obudową, nowoczesną konstrukcją, bezawaryjnością oraz inteligentnym wbudowanym sterownikiem.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza