Organizacja pogrzebu wiąże się z podjęciem kilku ważnych decyzji. Do tych najważniejszych należy wybór miejsca pochówku, ale też forma całego pogrzebu. Czy ma to być pochówek tradycyjny, czy z kremacją, katolicki czy świecki. Należy wybrać trumnę lub urnę, przygotować oprawę ceremonii pogrzebowych. Nie można jednak zapominać również o detalach, które – jak się okazuje – mogą mieć bardzo duże znaczenie. Tak jak kwiaty mogą nadać dodatkowej elegancji i estetyki, tak na przykład tabliczki aluminiowe umieszczane przy grobie, pełnią ważne funkcje.

Tabliczki aluminiowe przy grobie

Tabliczki aluminiowe pojawiają się przy grobach z prostej przyczyny – mają ułatwić znalezienie grobu na cmentarzu i podać podstawowe, niezbędne informacje o zmarłym. Dlatego właśnie umieszczane są na nich takie dane, jak imię i nazwisko, data urodzenia oraz data śmierci. Często opatrzone są dodatkowymi drobnymi elementami graficznymi. 

Na specjalne życzenie rodzina osoby zmarłej może wybrać sobie także dowolny cytat, sentencję lub frazę, która pozwoli na to, by tabliczka nabrała nieco bardziej personalnego charakteru. Tego typu tabliczki są wykonane z trwałego aluminium, są więc odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nie ma również ryzyka, że napisy po deszczu nie będą widoczne lub się rozmażą. 

Każdy element tabliczki aluminiowej umieszczanej przy grobie jest wykonany z należytą starannością. Rodzina osoby zmarłej może zdecydować się na tabliczkę w różnych kształtach – zarówno prostych, geometrycznych, jak i nieco bardziej wyszukanych, na przykład w kształcie serca. Istnieje również możliwość nadrukowania zdjęcia na takiej tabliczce. Będzie one odpowiednio zabezpieczone, by – podobnie jak i napisy – nie zniszczyło się pod wpływem wiatru, śniegu czy deszczu.

Szeroki wybór tabliczek aluminiowych na grób

To rodzina osoby zmarłej decyduje, jaką kolorystykę, elementy graficzne i jaką formę tabliczki aluminiowej na grób wybrać. Dostępnych jest wiele wariantów, każdy z nich nawiązuje także do elegancji i powagi sytuacji. Taka tabliczka umieszczana jest przy grobie na samym końcu, już po zakończeniu ceremonii pogrzebowych. Dzięki niej osoby, które na przykład nie mogły dotrzeć na sam pogrzeb, z łatwością znajdą miejsce pochówku. Podstawowe dane, które są na niej umieszczone pozwolą także przypomnieć sobie, jak długo żyła żegnana osoba, a to z kolei okazja do przywołania wielu wspomnień związanych z jej życiem. Jak widać, taka drobna tabliczka aluminiowa umieszczona na krzyżu bądź specjalnych palach wbitych w mogiłę, może pełnić bardzo ważne funkcje.

Zakład pogrzebowy Warszawa Praga – profesjonalna pomoc

Kiedy pojawia się konieczność pożegnania bliskiej osoby, często rodziny zmarłej nie mają głowy do tego, żeby zastanawiać się nad tym, komu powierzyć przygotowania i organizację całego pogrzebu. Warto więc wybrać taki zakład pogrzebowy, który będzie oferował kompleksowe usługi z tym związane i pomoże na każdym z etapów przygotowań ceremonii. 

Oznacza to, że dom pogrzebowy będzie miejscem, gdzie ciało zmarłego zostanie przygotowane do pochówku. Pracownicy zakładu pomogą w podjęciu decyzji co do formy pogrzebu, przedstawią do wyboru wiele trumien i urn. Zaproponują różne rozwiązania, które mogą być wdrożone w czasie ceremonii, takie jak na przykład mowa pogrzebowa. Może wygłosić ją Mistrz Ceremonii lub ktoś z rodziny. Pracownicy domu pogrzebowego pomogą także w jej przygotowaniu. Będą również pamiętać o wszystkich innych szczegółach, o których rodzina osoby zmarłej może nie wiedzieć, czyli właśnie między innymi o tabliczkach aluminiowych, które są umieszczane przy grobie. 

Dzięki temu każdy bez problemu będzie mógł znaleźć miejsce pochówku bliskiej osoby. A to ważne, ponieważ w trakcie ceremonii pogrzebowych nie każdy zastanawia się nad tym, jak przebiega trasa konduktu żałobnego. I, chcąc odwiedzić grób na przykład następnego dnia, może mieć problem z szybkim znalezieniem tego miejsca. Dzięki takiej prostej, a jednocześnie eleganckiej tabliczce, z nadrukowanym imieniem i nazwiskiem osoby zmarłej, odszukanie grobu nie będzie kłopotliwe.

Źródło: Elizjum Warszawa – dom pogrzebowy