Chcąc przetransportować transport do wybranego miejsca w Europie i na świecie warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie oferuje spedycja kontenerowa. Jej uniwersalność oraz brak ograniczeń ilościowych sprawiają, że każdego dnia z usług transportu kontenerowego korzystają miliony przedsiębiorców na całym świecie. Co zatem charakteryzuje spedycję kontenerową, na czym ona polega i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy spedycyjnej podczas realizacji zlecenia?

Spedycja kontenerowa – sprawdzone rozwiązanie przy transportach na daleką skalę

Zaletą transportu kontenerowego jest jego uniwersalność – jednolite wymiary kontenerów sprawiają, że ich transport może odbywać się za pomocą każdego środka transportu. Do najczęstszych form przewozu takich zunifikowanych jednostek zalicza się transport kolejowy, morski i drogowy. Różnorodne kontenery pozwalają na przewóz dowolnego rodzaju ładunku bez ograniczeń ilościowych. 

Wyróżnia się kontenery typu chłodnie, kontenery do przewozu żywności, ubrań itp. Niewątpliwie wspomniana wcześniej uniwersalność przyczyniła się do tak wielkiego zainteresowania różnych branż tym rodzajem transportu. Każdego dnia setki tysięcy kontenerów biorą udział w różnego rodzaju transportach. Kolejną zaletą jest brak konieczności przeładunku towaru, bowiem ładunek znajdujący się w kontenerze trafia bezpośrednio do swojego odbiorcy bez otwierania zawartości jednostki kontenerowej. 

Ogromną zaletą transportu kontenerowego jest dostępność usługi door to door, dzięki której klient zyskuje w pełni kompleksową realizację. Odbiorca zostaje poinformowany nie tylko o przewidywanym terminie dostawy ładunku, ale również dostaje zamówiony towar pod wskazany wcześniej adres. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, które zrewolucjonizowało branżę transportową. 

Klient korzystając z usług sprawdzonej i doświadczonej firmy spedycyjno-transportowej ma możliwość spersonalizowania usługi i dostosowania jej do swoich własnych preferencji. Z racji konstrukcji kontenera również jego transport jest w pełni bezpieczny, dzięki czemu odpowiednio zabezpieczony do transportu towar nie jest narażony na działanie czynników zewnętrznych, a tym samym na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

Transport kontenerowy – wygodnie i kompleksowo

Szeroko rozwinięta infrastruktura transportowa oferuje możliwość nawiązania trwałej współpracy handlowej z zagranicznymi firmami. Codzienne transporty kontenerowe zapewniają cykliczne dostawy zgodnie z terminami. Również sam koszt usługi pozostaje na bardzo atrakcyjnym poziomie – z racji szerokiej sieci transportowej i możliwości skorzystania z dowolnego środka transportu usługa zostaje wyceniania do indywidualnych preferencji klienta, jednocześnie zapewniając optymalne warunki zlecenia. 

Wybierając odpowiednią firmę spedycyjną warto kierować się jej doświadczeniem oraz opiniami klientów – dzięki temu zyskujemy gwarancję, że transport zostanie zrealizowany zgodnie z umową i  w określonym czasie. Transport kontenerowy to także transport multimodalny, bowiem do jego realizacji wykorzystuje się więcej niż jedną formę transportu – w przypadku wspomnianej wcześniej usługi door to door dopełnienie usługi stanowi transport ciężarowy, który zapewnia mobilność pomiędzy odbiorcą a dalszymi środkami przewozu, jak również gwarantuje dostawę do klienta pod wskazany adres. 

Dzięki spedycji kontenerowej klient może liczyć na kompleksowość usługi, jej bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość zlecenia. Oprócz towarów wymagających transportu w określonych warunkach, istnieje także możliwość transportu towarów o określonych wymiarach – w ten sposób spedycja kontenerowa umożliwia także transfer towarów drobnicowych. 

Biorąc pod uwagę odległość pomiędzy miejscem odbioru a dostawy ładunku – transport kontenerowy zapewnia jedną z najszybszych dostaw, dzięki czemu klient dostaje swój ładunek możliwie jak najszybciej. Różnorodność transportu kontenerowego jest jego ogromną zaletą – niski koszt usługi oraz szybki termin realizacji, idący w połączeniu z możliwością indywidualnej konfiguracji zlecenia, sprawia, że jest to jedno z najchętniej wybieranych form transportu.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa